Dzienna opieka nad osobami starszymi z Rudy Śląskiej i Katowic - O nas


Ogromne postępy w medycynie pozwalają dożywać ludziom późnej starości. Jednak w tym okresie życia, seniorów często spotykają otępienia. Nasi bliscy tracą pamięć, stają się nieporadni. Nawet najlepsi lekarze nie mogą wiele pomóc, bo w przypadku tego rodzaju chorób można jedynie opóźnić nasilenie się ich objawów. Instytucje pomagają w stopniu podstawowym, a przecież opieka nad osobą z demencją wymaga o wiele większego zaangażowania.

Dom Dziennego Pobytu „Seniorek” to najlepsza prywatna opieka nad osobami starszymi w Rudzie Śląskiej i okolicach.

Dlatego stworzyliśmy Dom Dziennego Pobytu „Seniorek”. Jesteśmy doświadczonym i wykwalifikowanym zespołem, który zapewnia swoim podopiecznym bezpieczeństwo, odpowiednie warunki, specjalistyczną terapię oraz zajęcia. Nasza oferta jest wyjątkowa w skali całego regionu. Na Śląsku istnieją kluby seniora czy domy dziennego pobytu, ale tylko „Seniorek” zapewnia opiekę nad osobami z Alzheimerem i demencją. Zachęcamy do kontaktu rodziny szukające pomocy i wsparcia w codziennych obowiązkach z bliskim dotkniętym otępieniem.

Seniorzy, którzy do nas trafiają, mają zagwarantowaną profesjonalną opiekę dzienną, komfortowe warunki oraz szereg zajęć i ćwiczeń pozwalających aktywnie spędzić czas.

Opieka nad osobą z Alzheimerem lub demencją polega w dużej mierze na okazaniu podopiecznym zainteresowania, prowadzeniu rozmów oraz częstej stymulacji ich układu nerwowego.

Dlatego tak dużą wagę przykładamy do zapewnienia seniorom wzajemnej integracji. W ramach specjalistycznej terapii zajęciowej i ćwiczeń pamięci, staramy się w jak największym stopniu zahamować rozwój choroby.

Opieka nad osobą z Alzheimerem Ruda Śląska

Opieka personelu

Oferujemy opiekę wykwalifikowanego personelu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 17.00. Opiekę sprawują opiekunki, terapeuta zajęciowy i pielęgniarka. Do każdego podopiecznego podchodzimy indywidualnie.

Opieka nad osobą z demencją Ruda Śląska

Terapia zajęciowa

Podczas terapii wykorzystywane są różne jej formy między innymi: ergoterapia i arteterapia  prowadzi się wiele różnych zajęć wszelkiego rodzaju rękodzieła z wykorzystaniem sztuki;
zajęcia relaksacyjne ich celem jest odprężenie, rozładowanie stanu napięcia psychofizycznego i mięśniowego; muzykoterapia słuchanie, tworzenie, śpiewanie, granie.

 

Opieka nad osobą z otępieniem Ruda Śląska

Integracja z podopiecznymi

Nasi podopieczni wspólnie spędzają czas co ma zdecydowanie lepszy wpływ na ich kondycję psychiczną niż samotne spędzanie czasu w domu. Osoby starsze często separują się w swoim domu, nie chcą go opuszczać co najczęściej prowadzi do zaburzeń depresyjnych.

opieka dzienna Ruda Śląska - ćwiczenie pamięci

Ćwiczenie pamięci

Codziennie prowadzone są ćwiczenia pamięci, które zdecydowanie poprawiają funkcjonowanie. Systematyczne ćwiczenia znacznie poprawiają procesy zapamiętywania a ćwiczenia umysłowe wywierają korzystny wpływ na funkcjonowanie mózgu.

Najlepsza opieka dzienna Ruda Śląska

Usprawnienia (w miarę możliwości podopiecznego)

Codziennie w miarę możliwości każdego podopiecznego prowadzone jest usprawnienie. Ćwiczenia są tak dobierane aby każdy mógł ćwiczyć. Usprawnianie ma na celu przywrócić dawne możliwości organizmu. Właściwie przeprowadzony proces usprawniania poprawia zwykłą codzienną aktywność fizyczną.

opieka dzienna Ruda Śląska - wyżywienie

3 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek)

W czasie pobytu podopiecznego w ośrodku oferujemy trzy główne posiłki śniadanie, obiad i podwieczorek. Pomiędzy śniadaniem i obiadem jest też tzw. przerwa kawowa.

Dom Dziennego Pobytu "SENIOREK"
ul. Kubiny 20
41-710 Ruda Śląska

pon. - pt.
07:30 - 17:00